It’s a great concept to repay someone to compose a paper! Our newspaper creating customer service can propose you high quality essay article writing for inexpensive rates

The most beneficial qualified professional essay authoring care facilitates customised paperwork of premium quality for cheap final price. Opt for ideal writer for getting essay created in certain a lot of time

TEMEL EĞİTİM

Yeni Başlayanlar ve Temel Eğitime Hazırlık Becerilerinin Geliştirilmesi

Şirin Tenis Akademisinin temel eğitim sistemimini; Yeni Başlayan Çocuklar için ya da Yeni Başlayan Yetişkinler için Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından kabul edilen “Mini Tenis Sistemi (PlayandStay)’ modeli oluşturmaktadır. Temel eğitimimizin genel taslağı aşağıdaki gibi uygulanmaktadır.

Mini Tenis, sadece her şeyi küçük yapmak demek değildir. Oyunu; fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak çocuklara adapte etmektir. Oyuncular nasıl gelişir konusunu sınırlayan faktörleri anlamaktır.

Mini tenis aracılığıyla 4-10 yaş arası yaş grubu tenis oyuncularının, muhtemel gelişim şablonlarını incelemeden önce, Merkezi Sinir Sistemi hakkında biraz daha detaylı bilgiyi göz önüne almak faydalı olacaktır.

Beynimizi tüm sinir kümelerine bağlı bir bilgisayar gibi düşünmemize yardımcı olur. Bu sinirler merkezi sinir sistemini oluşturur. Doğduğumuzda sinirlerin birçoğu açıktır ve izole edilmemiştir. Beyin bir kas yada kas grubuna ileti gönderdiğinde, bu ileti yavaşça seyahat eder ve nihai hedefine her zaman ulaşmaz. Bir zaman periyodu süresince miyelin diye isimlendirilen izolasyon, bu sinirlerin üzerinde gelişir. Bu omurganın aşağısına ve dışına doğru giden büyüme kalıbını takip eder, büyük kas gruplarından başlar, küçüğe doğru gider. Miyelin’in gelişmesi, beyinden çıkan iletilerin yakında nihai varış yerine ulaşacağını ve daha verimli bir hareket kalıbı olacağını gösterir.

Bu büyüme kalıbı, çocukların ellerinin hareketlerini, ayaklarından önce kontrol edebilmelerinin ve vücudunun büyük parçalarını, küçük parçalarından önce hareket ettirmelerinin sebeplerinden birisidir. (kaba motor becerilerinden ince motor becerilerine). Öğretmemiz gereken beceriler ve hareketlerin birçoğunda, bu büyüme kalıbını izlememiz gerektiğini unutmamak çok önemlidir. Bu vücuda yakınken kontrolün kolay olacağı ve yavaş, yavaş dışa doğru gelişeceği demektir. Bu işlem için belli bir süre geçmesi gerekirken, bu süre çocuktan, çocuğa farklı gelişir. Bazı çocukların diğerlerine nazaran daha koordineli gözükmesinin ve bazı hareket kalıplarının değişik olup düzeltilmesi gerektiğinin sebeplerinden birisidir.

Anahtar oyuncu gelişim öğeleri, çerçevesinde oyuncunun nasıl geliştiğine bakmalıyız. Bu çekirdek öğeler:

Temel hareket becerileri

  • Koordinasyon ve denge
  • Sezinleme, reaksiyon ve karşılama becerileri
  • Teknik beceriler
  • Taktiksel gelişim
  • Bilişsel gelişim

Her bir elemanı izole edip üzerinde görüşme yapmak yerine, tüm bu faktörler beraber nasıl çalışır ve neyi, nasıl öğretmeliyiz konusunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacak, bir ana model olarak nasıl kullanılır konusunu göz önüne almamız faydalı olacaktır. Bazı çocukların diğerlerine nazaran daha becerikli oldukları kabul edilmiştir ve her oyuncu için olması gerekli model, onun genel karakteristik ve kapasitesine bağlıdır. Bununla beraber bu becerilerin öğretilme ya da geliştirilme basamaklamasının, yukarıdaki sıraya göre yapılması bilinmelidir. Bu çocukların öğrenmeye hazır olmadıkları beceriler üzerinde çalışma yapmanın boşa zaman harcamak olduğunun ispatı da olabilir.

Tenis eğitim sistemimiz Uluslararası standartlarda 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bu sistem dünyanın en önde gelen tenis ülkelerinde uygulanan eğitim metodunun ülkemizde uygulamasıdır. Buna göre Tenis Temel Eğitim Sistemimiz:

Mini Tenis (Kırmızı Top)

kirmizi-KORTMini tenis, 8 yaş ve altı oyuncuları içindir. Küçük kortta, kısa raketler ve yumuşak toplarla oynanır. Bu oyuncuya oyun esnasında uzun ralliler yapabilme ve farklı vuruş çeşitleri ile oynama şansı verir ve aynı zamanda minik kolları zorlamaz çünkü çok hafiftir.

Mini tenis hangi yaşları hedeflemektedir?

Mini tenis 8 ve altındaki yaşlar içindir.

Hangi top kullanılır?

Kırmızı keçe top kulanılır.

Mini Tenis kortunun ölçüleri nedir?

11m x 5.5m’lik küçük kort kullanılır.

Ağın yüksekliği nedir?

Ağın yüksekliği 80 cm’dir.

Mini Tenis için kullanılacak en iyi raket hangisidir?

43cm – 58 cm (17″ – 23″) aralığındaki kısa raketler uygundur.

Midi Tenis (Turuncu Top)

turuncu-KORTMidi tenis 7 ve 8  yaşlarındaki oyuncular içindir. Mini tenis kortuna göre biraz daha büyük kort, daha büyük raket ve daha sert topa sahiptir.

Midi tenis hangi yaşları hedeflemektedir?

Midi tenis 8 ve 9 yaşlarındaki tenisçiler içindir.

Hangi top kullanılır?

Turuncu top kullanılır. Düşük basınçlı olan bu toplar daha alçak sektikleri için oyuncuya çok iyi bir kontrol sağlar.

Midi Tenis kortunun ölçüleri nedir?

Midi Tenisin kort ölçüleri, tek kişilik oyun için 18×6,5, çift kişi oyun için  ise 18×8,23 m’dir.

Ağın yüksekliği nedir?

Ağın yüksekliği 80 cm’dir.

Midi Tenis için kullanılacak en iyi raket hangisidir?

58cm – 63 cm (23” – 25”) aralığındaki raketler midi tenis için uygundur.

Maksi Tenis (Yeşil Top)

yesil-KORTMaksi tenis, midi tenisten sonraki aşamadır. Tam boy kortta, daha büyük raket ve sarı toptan biraz daha yumuşak top ile oynanır.

Maksi tenis hangi yaşları hedeflemektedir?

Maksi tenis 9, 10 yaşındaki tenisçiler içindir.

Hangi top kullanılır?

Yeşil top kullanılır. Oyuncuların turuncu toptan normal tenis topuna geçiş için idealdir.

Maksi Tenis kortunun ölçüleri nedir?

Maksi Tenis, tek ve çift kişilik oyunları tam kortta oynanır.

Ağın yüksekliği nedir?

Ağın tam yüksekliktedir.

Maksi Tenis için kullanılacak en iyi raket hangisidir?

63cm – 66cm (25” – 26”) aralığındaki raketler maksi tenis için uygundur.

That means there’s no need to help with my homework adjust the spacing around the header it’s automatic.